KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673035

nr 1667 3035

Ester Almqvist

(1869-1934), Sverige

Oljemålning, Ester Almqvist (1869-1934), Sverige, tillskriven. Monogramsignerad. Olja på duk, 43x50 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm

Ester Almqvist, svensk bildkonstnär född 1869 i Bromma, död 1934 i Lund.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 9 december 2024
kl 19:26:24

9/12 17:19:01 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 9 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ester Almqvist

Läs mer om Ester Almqvist